Neohodnoceno

Makronky (1ks/cca 85g)

Nutně objednat min 48 hodin předem. Barevná laskonka dělána z oříškové mouky (nejčastěji mandlové), plněná máslovým krémem. 

Na dotaz
Kód: 164
80 Kč
Kategorie: @bezlepkovedobrotypraha
množství: 85g

Makronka může mít jakoukoli velikost ať už je to maličká ,,jednohubka,, nebo může být větší s ovocem na několik soust. Meze se jim v tomto nekladou avšak co se týče vzhledu a konzistence, jsou pro makronky přísná pravidla. Povrch musí být vždy hladký a vnitřek měkký. Plněné jsou nejčastěji jemným máslovým krémem.

Příběh makronek se začal odvíjet až ve 20. letech 20. století, kdy Paříž zachvátila touha po zábavě. Především ženy, které do té doby seděly doma a staraly se o domácnost, zatoužily po společenském životě. Manželka majitele pekařství, Jeanne Souchard Ladurée, si ihned uvědomila příležitost a nechala k podniku přistavět ještě lokál, sloužící jako kavárna. Vznikl tak jeden z prvních čajových salonů města, kam se okamžitě začala hrnout smetánka ze širokého okolí. Ženy zde mohly ve vší počestnosti trávit svůj čas. O něco později přibyla v nabídce čajovny novinka – makronka – dvě laskonky slepené čokoládovým krémem. Dnes už jsou pestrobarevné makronky plněné různými krémy nejčastěji ovšem máslovými.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: