Neohodnoceno

Tresčí játra uzená na bukovém dřevu 121 g

Játra lovených divokých tresek, ručně připravované se špetkou soli, bez přidaného oleje.

Skladem (5 ks)
Kód: 176
190 Kč
Kategorie: Slané
Množství: 121g

Tresčí játra ale hlavně olej v nich obsažený je jedním z největších nalezišť Vitamínu D v přírodě. Denní dávka by se měla pohybovat kolem 900 mikrogramů, v 15ti gramech tresčích jater jich naleznete skoro čtyřnásobek. Touto lahodnou delikatesou tedy dokážete zlepšit svůj zdravotní stav a v uvozovkách i předcházet virovým onemocněním například Covidu.

Již skandinávští Vikingové vyráběli olej z tresčích jater. Pokládali větve břízy nad kotlík s vroucí vodou a na ně poté umístili čerstvá játra. Voda byla přivedena k varu a jak stoupala pára, olej z jater kapal do vody kde byl po vychladnutí odebrán.

Tradiční značka Rödel byla zložena v roce 1824 Charlesem Désiré Rödelem ten byl žákem Nicolase Apperta který vynalezl potravinové konzervy na základě sterilizace uzavřených kovových či skleněných nádob. V roce 1824 francouzská monarchie postavila v Bordeaux konzervárnu, jejíž hlavní účel měl být nakrmit námořnictvo a právě Charles se ujal jejího založení. Ten všek umírá již v roce 1842 a vedení firmy po něm přejímá vdova Victoire-Laurence - stala se tak první ženou na vedoucí pozici soukromé firmy. Ze svých synů učiní společníky a tradice rodinné firmy tak může pokračovat.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: