Večerka se představuje

Jistě si říkáte proč večerka a proč s příběhem. Začněme tedy tím proč večerka. Chceme tomuto názvu vrátit zpět svou slávu 90tých let. Jelikož v dnešní době je tento název braný spíše jako něco spojeného s vietnamskou komunitou, proti které samosebou nic nemáme, nebo zbožím v akci, které dosahuje určitě také vysokých kvalit :D. Nicméně i večerka podle nás může prodávat potraviny které nepatří mezi nejlevnější ale svou kvalitou, dlouholetou tradicí a svým příběhem patří mezi ty nejkvalitnější potraviny pocházející převážně z Francie či vlastní výroby.

Tímto se oslím můstkem přesouváme k vysvětlení proč s příběhem. Každá ale doopravdy každá potravina nebo položka na našem e-shopu až na voucher :D má svůj příběh. Takové to vysvětlení proč? Příběh je v gastronomii to nejdůležitější vůbec. On totiž nejen že prodává, ale zároveň motivuje prodávajícího a kupujícího. Obchodníka motivuje k lepšímu prodeji jelikož zabarvuje smýšlení o dané potravině a hloubkou svého příběhu baví a lépe se vrývá do paměti. Obchodník díky tomu dokáže svou verbální a nonverbální komunikací zákazníkovi lépe přiblížit zážitek z dané potraviny. Zákazník tak přejímá příběh a dále ho předává svým přátelům či známým. A tak se tyto příběhy předávají už třeba i stovky let jako tichá pošta. Na které na konci můžete zjistit že začátek zněl třeba úplně jinak. Stejně tak jako u dětské hry.

Tento web by měl být v tomto ohledu unikátní. Vždy zde najdete příběh dané potraviny či produktu, nebo co sním dál dělat, jak ho zužitkovat. Nebo také tradiční recepty na přípravu tohoto pokrmu.

A teď co zde najdete. V dobách mezicovidových jsme se rozhodovali co dál dělat, pekařina pro nás byla jasná volba, začali jsme tak péct vlastní pečivo, které u nás můžete ochutnat, nebo si vyzvednout každý všední den, krom pondělí. Jelikož náš chléb kyne při regulované teplotě po dobu více jak 20ti hodin. Dále si pečeme vlastní toastový chléb který je neskutečný nejen svou velikostí ale zejména tím jak chutná. Nejlepší je ale stejně lehce ogrilovaný v topinkovači. Nebo domácí tousty se šunkou od vyhlášeného řeznictví Steinhauser, holandskou goudou, špetkou dijonské hořčice a farmářského másla. Prozatím posledním produktem jsou rustikální bagety se značným podílem vařených brambor. Občas do nich pro obzvláštnění přidáme trochu čerstvých bylinek. Rádi bychom časem zkusili vlastní pletené housky. Toť z pečiva zatím vše. Jako druhou sortou potravin co u nás můžete koupit jsou ty trvanlivé, které si vozíme přímo z Francie. Najdete tu vážně šupy. Od tradičních dijonských hořčic až po chipsy z původní odrůdy brambor. Jako další sortiment bychom vám rádi představili něco z vlastní kuchyně. Společně s našim kuchařem Kubou čerpáme ze zkušeností, které jsme praxí načerpali a tak vyrábíme tradiční produkty převážně francouzské kuchyně. Můžete si domu odnést šnečí máslo, paštiku se šnekem, škvarkovou pomazánku, alsaský rillettes, nebo domácí marmelády. Úplně bych zapomněl na náš, již vyhlášený vaječný likér, který budeme společně s pusinkami dělat po celý rok jen je obzvláštníme kořením, sezónní bylinkou či ovocem. Další položkou na seznamu věcí které nutně budete počebovat, bude zajisté víno. Naleznete zde sekci vín s tak silným příběhem že budete chtít ochutnat snad úplně každé. Vína a příběhy o nich zpracovává osobně Lukáš Benda, partner ale hlavně váš takový osobní sklepmistr, který dokáže uspokojit svým výběrem všechny vaše přání a touhy. Ale zpátky k domácí kuchyni. Ta Vám v další kategorii nabídne pokrmy připravované metodou sous-vide. Veškeré tyto pokrmy budou sloužit k okamžité konzumaci a svou úpravou budou velice jednoduché k přípravě skvělého a rychlého víkendového obědu. Připravujeme je pro vás tak abyste jimi mohli ohromit svou drahou polovičku i na studentské koleji. Postačí k tomu jen rychlovarná konvice, hluboký polévkový talíř na polévku a mělký talíř na hlavní chod. Vy pak už jen ohřejete vodu v konvici, potraviny ve vakuovacích sáčcích vložíte do hlubokého talíře, zalijete vroucí vodou, přiklopíte mělkým talířem a počkáte 12 minut. Poté už jen na ten vyhřátý mělký talíř naservírujete lahodný pokrm. Přípravou to sice připomíná pytlíkouvou čínskou polévku, ale chuť vás ohromí natolik, že nebudete chtít jíst nic jiného. V sekci nápojů také naleznete domácí sirupy nebo skvělé limonády. Časem přibudou jistě další produkty, ale na začátek toho jistě bylo dost. Doufám že se Vám t u nás bude líbit a budete se vracet s radostí k dalšímu nákupu.